Obchodní akademie, Hotelová škola
a Střední odborná škola, Turnov

Poslední páteční den školního roku jsme se chtěli ještě trochu pobavit, setkat se všemi ročníky studijních oborů v budově školy na Zborovské ulici. Školním rozhlasem jsme vyhlásili akci Jerusalema challenge.

Přes 333 milionů – tolik zhlédnutí má na YouTube skladba Jerusalema od Master KG feat. Nomcebo. Hit, který velmi rychle obletěl celý svět a nabral na jednom důležitém významu – spojit lidi v nelehkých časech. Tato píseň z Jihoafrické republiky se stala symbolem v boji proti koronavirové pandemii a vzniklou choreografii tančí po celém světě mnoho lidí. Například zdravotníci, hasiči, příslušníci policie, ale také spousta zaměstnanců škol, školek i firem.

 Naše akce se konala 4. vyučovací hodinu v areálu školní zahrady. Inspirovali jsme se choreografií na stránkách YouTube a nacvičili malé taneční vystoupení. Kroky jsme nejdříve natrénovali ve třídě, kde jsme měli lehce ztížené podmínky. Jak je vidět z fotografií, vše nakonec bylo pohodové, a dokonce jsme se někteří i odvázali a zatančili nějaký ten free style a strhli jsme k tanci i další tanečníky. 

S přípravou občerstvení nám pomáhala třída 2H. Náš taneček neunikl ani foťáku pana učitele Tůmy, také moc děkujeme panu učiteli Matouškovi a panu školníkovi Bičíkovi za zabezpečení techniky k produkci hudby. Bez nich bychom to sami nezvládli!

Za třídu 1H třídní učitelka Mgr. Štěpánka Chvalová2021 06 25 Jerusalema