ZborovskáAlešova
Header image
Za atraktivitami západních Čech Tisk Email

Je 12. listopadu a nás, tři maturantky třídy 4CR, čeká realizace exkurze, která nese n ázev „Atraktivity západních Čech”. V půl osmé ráno už pobíháme po školní chodbě a zuřivě vybíráme poslední přihlášky, případně zaznamenáváme do seznamu všechny žáky, kteří se dostavili.

 

Pět minut před osmou hodinou vyjíždíme do Lidic, kde nás čeká první zastávka, trvající téměř tři hodiny. Poté se celí vyhladovělí přesouváme do restaurace na předem zajištěný oběd. Již o půl hodiny později naše cesta pokračuje do Karlových Varů, překrásného lázeňského města. Procházka centrem města a prohlídka kolonády nám trvá necelé dvě hodiny. Konečně nastává čas přesunout se na ubytování do Mariánských Lázní a řádně si odpočinout. K ubytovně přijíždíme čtvrt hodinu před sedmou. Čeká nás převzetí klíčů a rozřazení účastníků naší exkurze do pokojů. Po chvíli odpočinku se společně vydáváme do centra, tam dáváme celé skupině volný rozchod, aby se všichni mohli někde občerstvit. Návrat do ubytování se nese v příjemné náladě a po náročném dni uleháme do svých postelí a v klidu usínáme.

Ráno vstáváme okolo sedmé hodiny. Vydatně se nasnídáme a následně odjíždíme do Mariánských Lázní ke Zpívající fontáně, dominantě tohoto města. Toto místo navštívily osobnosti jako Franz Kafka, Thomas Alva Edison či Mark Twain. Dozvídáme se pár informací o kolonádě Křížového pramene, poté odcházíme pěšky na nedalekou rozhlednu Hameliku. V letních měsících doléhá zvuk Zpívající fontány až k ní, takže si během sezónního období můžete prohlížet okolí, zatímco posloucháte Mozarta, Verdiho či Celine Dion. Bohužel taková možnost se v listopadu využít nedá.

Přestože začalo sněžit, dobrá nálada v naší skupině neutuchá a studenti si cestou vesele prozpěvují. Z Hameliky se nám naskytne výhled na zasněžené okolí. Po několika minutách odcházíme do centra a dáváme studentům volný rozchod na oběd. Řidič nás po hodině a půl vyzvedává a my míříme k naší poslední zastávce, kterou je hrad Loket. Nejdříve posloucháme výklad průvodce, poté si procházíme hrad sami a svým tempem. Na všech účastnících je vidět nepatrná únava, takže když nastává čas odjezdu, spokojeně usedají na svá místa v autobuse a nechávají v sobě doznívat dojmy, které během dnů exkurze nabyli. Po příjezdu do Turnova ukončujeme naši exkurzi a i v našich očích je vidět velká úleva.

Maturantky: Claudie Wieserová, Adéla Flanderková, Kateřina Phamová

 
   Copyright © 2014 OHS Turnov. Všechna práva vyhrazena.  IT business, dodavatel IT řešení pro region Český ráj a okolí