ZborovskáAlešova
Header image
Exkurze do Prahy: Královská cesta s výkladem v anglickém jazyce Tisk Email

Ve čtvrtek 5. prosince 2013 se uskutečnila exkurze na téma Praha – Královská cesta, kterou organizovaly maturantky oboru Cestovní ruch.

Účastníci se seznámili s Královskou cestou, která se nachází v historické části Prahy. Vede kolem nejvýznamnějších památek města. V dřívějších dobách jí projížděli nastávající panovníci ke korunovaci. Cesta začíná na náměstí Republiky u Prašné brány. Pokračuje Celetnou ulicí, přes Staroměstské náměstí kolem Staroměstské radnice, od ní přes Malé náměstí, Karlovou ulicí kolem Klementina, přes Křižovnické náměstí pod Staroměstskou mosteckou věž, po Karlově mostě pod Malostranskou mosteckou věž, dále ulicí Mosteckou, ulicí Nerudovou až na Pražský hrad do katedrály sv. Víta. Naši žáci absolvovali cestu opačným směrem, tj. od Pražského hradu k Prašné bráně se zastávkou na Staroměstské mostecké věži, odkud je krásný výhled na okolní stavby. Výklad v anglickém jazyce měli možnost zúčastnění pro porovnání slyšet dvakrát (jednou od maturantek v autobuse a podruhé na samotné cestě od profesionální průvodkyně). 
V závěru exkurze měli žáci volný čas na individuální prohlídku památek a občerstvení. Někteří zamířili zpět na Staroměstské náměstí na trhy a jiní se zas vydali na náměstí Republiky.
Počasí bylo chladné, ale slunečné. Ze závěrečného hodnocení vyplynulo, že exkurze byla poučná a vydařená.
Michaela Bělohlávková a Adéla Švehlová
maturantky C4
 
   Copyright © 2014 OHS Turnov. Všechna práva vyhrazena.  IT business, dodavatel IT řešení pro region Český ráj a okolí