ZborovskáAlešova
Header image
Reportáž z exkurze Netradiční hotely Tisk Email

Je středa 6. prosince 2017, sedm hodin ráno a nacházíme se ve vstupní hale střední školy v Turnově. Pro maturantky oboru cestovní ruch nastal den D příprav na exkurzi, která se dnes uskuteční. Žáci školy podepisují poslední dokumenty ohledně bezpečnosti a v osm hodin už nastupujeme do autobusu. Po celou dobu akce budou na práci maturantek dohlížet Ing. Iva Černá a Ing. Agáta Davidová.

Maturantky se nám představují a jedna z nich, Sisi, začíná svůj první výklad v autokaru. Projíždíme kolem Mladé Boleslavi a Kája, druhá maturantka, odpřednáší několik informací o tomto městě. Konečně přijíždíme do Prahy, kde se ujímá slova Linda, třetí z maturantek, a dává žákům další výklad.

Je 9:50, když vystupujeme z autobusu. Zanedlouho přicházíme k hotelu Florentina Boat, prvnímu cíli dnešního dne. Jedná se o první hotelovou loď plovoucí pod českou vlajkou, kotvící v centru Prahy. Na palubě se nachází 49 kajut, restaurace, bar a prostorná sluneční terasa. První skupina žáků vchází do lodního hotelu a poslouchá informace v podání milé průvodkyně. Druhá skupina odchází na Náplavku, kde Sisi s Kájou prezentují svůj výklad o ostatních hotelích v okolí. Konkrétně o hotelu Hilton, největším hotelu v České republice, o hotelu Paříž, který nabízí celkem 86 luxusních pokojů, a o hotelu President, který navštívili bývalí prezidenti USA George W. Bush, Bill Clinton nebo Barack Obama.

Obě skupiny se nakonec sejdou na Náplavce, kde se fotíme u jedné krásné lodi. Následně vyrážíme na náměstí Republiky a dozvídáme se něco málo o historii náměstí, o obchodním centru Palladium a Obecním domě. Žáci s úsměvy obhlížejí Palladium, kde mají mít rozchod na oběd. Ve 12:30 přecházíme k Prašné bráně, u které má výklad Linda, a poté už vstupujeme na Staroměstské náměstí, kde výklad dokončí Sisi, a účastníkům oznamujeme, že pro ně začíná mikulášské překvapení v podobě rozchodu na staroměstských trzích.  Žákům září oči štěstím, jelikož jsou nadšeni z vánoční atmosféry a nyní si ji budou moci vychutnat i v malých skupinkách. Dále pokračujeme na Karlův most, kde Kája předává informace o historii mostu. Brzy máme na dohled ekologický hotel Mosaic House a vítá nás příjemně naladěný zaměstnanec hotelu. Z promítnuté prezentace se dozvídáme úžasné zajímavosti. Že je to vůbec první zelený hotel v České republice, jako první v ČR využívá systém čištění odpadních vod a jako druhý na světě využívá systém čištění odpadních vod s tepelnou rekuperací. Poté se rozdělujeme na dvě části a každá skupina odchází s jedním zaměstnancem na prohlídku hotelu. Obdivujeme především krásný design hotelu, zajímavá je i nabídka ubytování: sdílené pokoje, privátní pokoje a apartmány.

Prohlídka hotelu končí a my se chystáme na cestu k autobusu. Před sebou máme už jen cestu domů. Účastníci exkurze jsou příjemně unaveni a zároveň nadšeni z celé akce. Tváře všem třem maturantkám, tedy Saskii Sukové, Karolíně Novákové a Lindě Boleslavové, zdobí úsměvy, že exkurzi úspěšně a bez problémů zvládly.

    

 
   Copyright © 2014 OHS Turnov. Všechna práva vyhrazena.  IT business, dodavatel IT řešení pro region Český ráj a okolí