ZborovskáAlešova
Header image
Pátý ročník soutěže Mladý cestovatel Tisk Email

V úterý 12. prosince 2017 se v budově školy ve Zborovské ulici (Obchodní akademie, Hotelová škola a Střední odborná škola) v Turnově uskutečnil již 5. ročník soutěže Mladý cestovatel.  Zúčastnilo se 10 dvojic, které byly složeny z žáků naší střední školy a jejich kamarádů z vyšších ročníků základních škol.

V prvním kole vyzpovídali naši žáci své spolusoutěžící ze základních škol. Ptali se na jejich záliby, cestovatelské zkušenosti, případně i sny.  Druhé kolo bylo velmi náročné pro všechny, jednalo se o test, který prověřoval geografické, kulturní a historické znalosti. Z tohoto kola postoupilo do finále pouze 6 nejlépe obodovaných dvojic. V závěrečném kole se proměnili žáci základních škol na známé osobnosti, například na Leonarda da Vinciho, a formou otázek soutěžící zjišťovali více o jejich osobním i profesním životě.

Porotu tvořil PhDr. Miloš Kadlec, ředitel Národního památkového ústavu, ÚSP na Sychrově, Ing. Eliška Gruberová, ředitelka organizace Turnovské památky a cestovní ruch, a Mgr. Jana Semenská, třídní učitelka druhého ročníku oboru cestovní ruch.

Zvítězila soutěžící Nikola Lizlerová z OHS Turnov a Michal Lizler ze ZŠ a ZUŠ Jabloňová Liberec, druhé místo patří Elišce Kubíčkové z OHS Turnov a Jakubu Svobodovi ze ZŠ Pěnčín, třetí místo obsadila Kateřina Pham z OHS Turnov a Jan Šediva ze ZŠ Pěnčín.

Vítězové i všichni účastníci si ze soutěže odnesli řadu cen, především ve formě volných vstupenek na hrady, zámky, památkové objekty a turistické atrakce v blízkém i širším okolí naší školy. V příštím kalendářním roce si tak zpestří cestování i volné chvíle o víkendech či prázdninách.

Soutěž se opravdu vydařila, chvíle napětí střídala zábava a legrace. Náš velký dík patří paní učitelce Daně Votrubcové, paní učitelce Agátě Davidové a panu učiteli Zbyňku Tůmovi, kteří celou soutěž organizovali.

Žákyně 3. ročníku oboru cestovní ruch

 

Simona Válková, Tereza Vyhlasová a Adéla Králová.

 
   Copyright © 2014 OHS Turnov. Všechna práva vyhrazena.  IT business, dodavatel IT řešení pro region Český ráj a okolí