ZborovskáAlešova
Header image
Absolventi motivují současné žáky Tisk Email

Aula naší školy byla ve středu 7. února 2018 zaplněna nejenom maturanty, ale i žáky nižších ročníků. Co se tady dělo? Přijeli nás navštívit jedni z mnoha našich úspěšných absolventů, kteří se rozhodli pokračovat ve svém vzdělávání na univerzitách.

O svých zkušenostech s vysokoškolským studiem po absolvování naší školy povídali absolventi Michal Thoř (TUL), Klára Teichmannová, Václav Jandík (VŠE Praha) a Michal Čermák (Vysoká škola hotelová Praha). První tři absolventi seznámili žáky formou prezentace nejen s možnostmi, ale i s principem vysokoškolského studia a se zázemím jednotlivých státních univerzit. Michal Čermák pohovořil o studiu na soukromé vysoké škole hotelové, která jako jediná v ČR nabízí tento obor.

V průběhu vysokoškolského studia využili naši absolventi možnost vzdělávat se na partnerských vysokých školách v Německu a Polsku a odjet na prázdninovou praxi v rámci programu Erasmus+ např. do USA, Anglie a Finska.

Cílem akce bylo motivovat současné žáky hotelnictví, cestovního ruchu a obchodní akademie, aby pokračovali ve svém oboru i po maturitě a uvědomili si reálné možnosti pro svůj růst v pracovním životě.

Setkání se neslo v přátelském duchu, na absolventech bylo patrné nadšení, že mohou hovořit v prostorách, kde strávili čtyři důležité roky svého života. Učitelé pocítili radost z úspěchů, kterých tito absolventi dosáhli.

 
   Copyright © 2014 OHS Turnov. Všechna práva vyhrazena.  IT business, dodavatel IT řešení pro region Český ráj a okolí