ZborovskáAlešova
Header image
Reportáž Euroregion Nisa Tisk Email

Blíží se půl osmé ráno a my dolaďujeme ve vstupní hale školy poslední detaily naší exkurze do Liberce a jeho okolí. Pomalu začínají přicházet první účastníci a před osmou hodinou už všichni vycházíme ze školní budovy a míříme k přistavenému autobusu.

Po výjezdu krátce seznamujeme všechny přítomné s připraveným programem, představujeme paní učitelky, paní ředitelku, řidiče autobusu a nakonec i nás. Cestou podáváme stručné informace o městech, kterými právě projíždíme.

Po zhruba čtyřicetiminutové jízdě se už blížíme na předposlední parkoviště na Ještědu. Vystupujeme z autobusu a vydáváme se směrem vzhůru. Po dvaceti minutách pěší chůze již stojíme na vrcholku hory, podáváme krátký výklad a užíváme si nádherného výhledu. Ohlašujeme osobní volno na dvacet minut a po uplynutí této doby se už vracíme zpět do autobusu.

Ve chvíli, kdy již všichni zas sedíme v teple na svých místech, míříme do centra Liberce, kam přijíždíme zhruba   v půl jedenácté. Čeká nás krátká procházka po libereckém Rybníčku, zde podáváme výklad k několika zajímavostem, které se zde nachází. Poté se už přesouváme do hotelu Imperial. Tam se dělíme na dvě skupiny a začíná prohlídka pokojů se stručným výkladem. Z hotelu vycházíme směrem na náměstí Dr. Edvarda Beneše, kde vyhlašujeme individuální prohlídku města s možností občerstvení.

Sraz máme opět před libereckou radnicí krátce před druhou hodinou odpolední. Tam nás čeká společná prohlídka budovy, pěkný výklad k historii této stavby a výstup na radniční věž. Z radnice míříme ke Krajské vědecké knihovně, kde dáváme poslední krátkou pauzu, a vyrážíme na Tržní náměstí, na kterém na nás čeká autobus, a krátce po půl čtvrté vyjíždíme do Turnova.  

S příchodem čtvrté hodiny jsme opět již před budovou školy, loučíme se s účastníky, děkujeme panu řidiči i učitelkám a tím naše exkurze končí.

Tomáš Hácha, Dominik Spěšný, Kryštof Vondra

Žáci 4. ročníku oboru cestovní ruch 

 
   Copyright © 2014 OHS Turnov. Všechna práva vyhrazena.  IT business, dodavatel IT řešení pro region Český ráj a okolí