ZborovskáAlešova
Header image
Fascinující Sasko Tisk Email

Je středa 21. února 2018 a s blížící se sedmou hodinou ranní dolaďujeme poslední detaily našeho odjezdu směr Sasko. V 7:35 nastupují i poslední opozdilci do autobusu a můžeme vyrazit. Cestu zpříjemňujeme výklady v němčině.

První zastávkou je zámek Bad Muskau, kde nás čeká krátký výklad a prohlídka zámeckého parku. S účastníky se přesouváme k Ďáblovu mostu zvanému Rakotzbrücke. Zde máme krátký rozchod, při kterém si můžeme prohlédnout rododendronový park a okolí jezera Rakotzsee. Další a zároveň poslední památkou, kterou dnes uvidíme, je zámek Moritzburg, kde se natáčela legendární pohádka Tři oříšky pro Popelku. Tam navštěvujeme stejnojmennou výstavu, která natáčení přibližuje. Následuje odjezd na ubytování, které předčilo naše očekávání. Tento akční den završujeme ještě večerní prohlídkou Drážďan.

Je ráno 22. února, po vydatné snídani se pomalu scházíme na recepci a vyrážíme do centra Drážďan. Přijíždíme na Theaterplatz, prohlížíme si jeho okolí a navštěvujeme katedrálu Hofkirche. Nemůžeme opomenout komplex barokních staveb Zwinger a původní vchod se zvonkohrou. Cestou k Frauenkirche míjíme fresky Fürstenzug. Před individuální prohlídkou navštěvujeme Kreuzkirche, kostel spojený s mnoha pohromami, které ho až doposud postihly (od r. 1491 pětkrát vyhořel, bombardování v roce 1945 ho zničilo téměř definitivně, znovu vysvěcený byl v roce 1955).

Posledním bodem naší exkurze je Dresden 1945 v Panometeru, kde je znázorněno vybombardování Drážďaň. Tato výstava je silným emotivním zážitkem pro nás všechny. Po úspěšném zakončení tohoto dne nastupujeme do autobusu a vyjíždíme směr Turnov.

Odborný dohled při realizaci zájezdu tvořily:

Mgr. Jana Semenská, vedoucí práce

Ing. Ivana Hudečková, oponentka práce

paní ředitelka Ing. Eva Antošová

 

Maturantky: Markéta Farská, Karolína Gebrtová, Jitka Pavlatová a Lucie Pavlištová 

 
   Copyright © 2014 OHS Turnov. Všechna práva vyhrazena.  IT business, dodavatel IT řešení pro region Český ráj a okolí