ZborovskáAlešova
Header image
Projekt Gemini Tisk Email

Dne 4. června jsme odjeli v rámci projektu Gemini do Hejnic, jehož součástí je naše škola již potřetí. Vyjeli jsme z vlakového nádraží v Turnově do Liberce, kde jsme se setkali s německou skupinou z Lužicko- srbského gymnázia v Budyšíně a společně jsme navštívili  IQ-landii. 

Po přivítání organizátorkou projektu jsme byli seznámeni s chodem firmy a poté jsme si individuálně prohlédli jednotlivé expozice. Okolo poledne jsme společně odjeli autobusem do Hejnic, kde jsme se ubytovali a následně spolu strávili odpoledne plné seznamovacích her.

Druhý den dopoledne jsme opět dělali různé seznamovací aktivity, prezentovali jsme školy a města. Po obědě jsme trávili program odděleně, my jsme se vydali do lázní Libverda, kde jsme měli komentovanou prohlídku, a německá škola se vydala do Jizerskohorského technického muzea. Po návratu jsme měli příležitost zúčastnit se prohlídky baziliky Navštívení Panny Marie. Paní průvodkyně nám vyprávěla o historii vzniku a provedla nás až do hrobky. Po prohlídce jsme vytvářeli společně s německými žáky titulní stránku časopisu Gemini. Při hledání inspirace v různých vydáních tohoto časopisu jsme objevili jednu fotografii, na které byla zachycena třída1H se svou třídní učitelkou při aktivitách ve stejném projektu v září 2017.

Poslední den jsme opustili Hejnice a zbytek exkurze strávili na Technické univerzitě v Liberci. Zde jsme si vyzkoušeli jízdu v hybridním automobilu a v elektromobilu, což byl opravdu skvělý zážitek. Po zakončení akce jsme se vydali zpět do svých domovů.

Jsme rádi, že jsme mohli být součástí tohoto projektu a vyzkoušet si svoje jazykové dovednosti v němčině.

Třída 1OA

    

 
   Copyright © 2014 OHS Turnov. Všechna práva vyhrazena.  IT business, dodavatel IT řešení pro region Český ráj a okolí