ZborovskáAlešova
Header image
Zájezd do okolí Wachau a Vídně Tisk Email

Nastal 17. říjen. Za studeného podzimního rána jsme vyrazili v 6:00 vstříc novým zážitkům. Naší první zastávkou byla romantická zřícenina hradu Dürnstein, kde byl podle pověsti vězněn král Richard Lví srdce. Po náročném výšlapu na opravdu strmý kopec se nám naskytl překrásný výhled na samotné údolí, jemuž vévodí blankytná řeka Dunaj. Poté jsme se vydali do malebného městečka Kremže – střediska a výchozího bodu oblasti Wachau.

Po obědě následovala návštěva Schönbrunnu, který býval letní rezidencí rakouských císařů. Absolvovali jsme velice zajímavou a poučnou prohlídku a také jsme si individuálně prošli světoznámé zahrady. Poté jsme se přesunuli na ubytování ve Vídni, které se nacházelo poblíž hlavního nádraží. Večeře a spánek nám všem byl odměnou po vyčerpávajícím dni.

Dalšího dne jsme se po snídani vydali na procházku centrem Vídně. Prošli jsme společně okolo magického Karlskirche. Viděli jsme majestátní budovy Uměleckohistorického a Přírodovědného muzea na náměstí, kde dominovala socha Marie Terezie, a uchvátil nás veliký Stephansdom, který se vznešeně tyčil nad střechami vídeňských domů. Návštěva Kapucínské hrobky, místa posledního odpočinku téměř všech Habsburků, byla temnější a morbidnější tečkou na závěr. Po obědě jsme ukončili naši návštěvu Vídně. Následovala dlouhá, ale i přesto skvělá cesta domů.

Do Turnova jsme se všichni ve zdraví a plném počtu vrátili v pozdních večerních hodinách.

Pedagogický dozor tvořily:

Garant exkurze: Mgr. Jana Semenská

Oponent exkurze: Mgr. Veronika Seppová

Ing. Jitka Vaňátková

Akce byla v režii maturantů:

Lucie Čihoská, Ivana Brožová, Charlotte Edererová a Vojtěch Hofman

 
   Copyright © 2014 OHS Turnov. Všechna práva vyhrazena.  IT business, dodavatel IT řešení pro region Český ráj a okolí