ePrivacy and GPDR Cookie Consent management by TermsFeed Privacy Generator

Obchodní akademie, Hotelová škola
a Střední odborná škola, Turnov

Je 14. prosince před devátou hodinou ranní a v aule naší školy se začínají scházet lidé. Dnes se totiž koná soutěž Mladý cestovatel a chlapci i dívky základních škol budou bojovat o první místo. Mimo první kategorii družstev, kde jsou vždy dva žáci základní školy v jednom týmu, máme i druhou, ve které je jeden žák ze základní školy a druhý je zástupce té naší.

Akce začíná představením škol pomocí prezentací, pauzu vyplní hudebním představením Jan Ponikelský, žák třídy 3H, a Kristýna Houdková, žákyně třídy 2OA. V 10:30 začíná druhá část soutěže, a to otázky a následně odpovědi soutěžících. Otázky se týkaly problematiky turistiky a cestování, ale byly propojené se zeměpisnými a dějepisnými vědomostmi. Soutěžící vybírali vždy jednu správnou odpověď ze čtyř možností.

Poté na pódium přichází členové poroty, kteří představují objekty, na kterých působí. Vše zakončujeme předáním cen a diplomů. František Poslušný a Oskar Bobek obsadili 3. místo, Eliška Karlová a Veronika Škábová obsadily 2. místo a v soutěži zvítězili sourozenci - Nela Hlaváčková a Daniel Hlaváček.

Vítězům gratulujeme a všem děkujeme za účast.

Porota: Ing. Žaneta Vindyšová, PhDr. Miloš Kadlec, Mgr. Radim Štícha

Školy, které se účastnily soutěže: ZŠ Turnov 28. října (Dívčajda), ZŠ Rokytnice nad Jizerou, ZŠ Pěnčín, ZŠ Ostašov.

Organizace: Ing. Agáta Davidová, Mgr. Zbyněk Tůma, Ing. Pavel Matoušek, třída 3CR, Mathias Wambach, Michele Máchů

Tereza Černá

2022 12 14 Mlady cestovatel

Upravit nastavení cookies