ePrivacy and GPDR Cookie Consent management by TermsFeed Privacy Generator

Obchodní akademie, Hotelová škola
a Střední odborná škola, Turnov

10. 04. 2024 Novinky

Rok se sešel s rokem a my jsme se 4. 4. 2024 opět vydali na soutěž v čepování piva do varnsdorfského pivovaru Kocour, kde se v příjemném prostředí uskutečnil šestý ročník soutěže juniorských barmanů a pivních specialistů Kocour Cup.

Junior Beer Competition se ve Varnsdorfu zúčastnilo 21 studentů ze šesti středních škol s gastronomickým zaměřením.

10. 04. 2024 Novinky

Žáci třetího ročníku oboru Hotelnictví zvládli ve dnech 25.3. a 26.3. své projektové dny na téma Velikonoční oběd. U každé slavnostně vyzdobené tabule pracovali dva žáci na pozici obsluhy a dva žáci v kuchyni připravovali menu o čtyřech chodech – předkrm, polévka, hlavní chod, moučník. Ke stolu byli pozváni rodiče žáků, kteří všechno to velikonoční veselí připravovali.

10. 04. 2024 Novinky

Pro žáky prvního ročníku oboru Hotelnictví se proměnily prostory cvičné kuchyně na jeden den před Velikonocemi ve voňavou pekárnu.

Dle vlastního uvážení, výběru a možností žáci pekli perníčky, beránky, mazance, zajíčky, ale i třeba velikonoční chaloupku.

10. 04. 2024 Novinky

V polovině března 2024 proběhl sommelierský kurz v budově školy na Zborovské ulici. Kurzu se účastnilo 8 žáků z oborů Hotelnictví a Kuchař-číšník.

Obsahem kurzu byly nejnovější poznatky z oblasti vinohradnictví, vinařství, sommelierství a gastronomie.

24. 03. 2024 Novinky

Po roce se opět rozvoněly prostory cvičné kuchyně po čokoládě a zdobených dortech. Žáci napříč obory naší školy se zúčastnili dvou jednodenních seminářů na téma Dezertní a čokoládové cukrovinky a Potahování a zdobení dortů.

Upravit nastavení cookies