ePrivacy and GPDR Cookie Consent management by TermsFeed Privacy Generator

Obchodní akademie, Hotelová škola
a Střední odborná škola, Turnov

Je takový obyčejný smutný deštivý podzimní den, pondělí 9. 10. 2023. Důležitý však pro nás maturantky: Samaru Málkovou, Kristýnu Konrádovou a Terezu Koubkovou. V červnu jsme si vylosovaly téma maturitní zkoušky, jejíž součástí je i dnešní realizace exkurze „Od Ikara ke Grippenům“. Exkurzi jsme připravily pro třídy 1CR a 1H.

Hlavním cílem akce je prozkoumat svět historických i současných létajících strojů, kouzelné oblohy, …, a dokonce i vzdálených krajin ostatních planet Sluneční soustavy. Konkrétně se jedná o návštěvu Muzea Metoděje Vlacha v Mladé Boleslavi, Letiště Václava Havla v Praze a Planetária v Hradci Králové.

Po přivítání účastníků exkurze zaznívají zajímavé informace z mikrofonu autokaru o cílech na trase Turnov - Mladá Boleslav - Praha – Hradec Králové – Turnov. Okolo deváté hodiny ranní se již nacházíme u Leteckého muzea Metoděje Vlacha a po chvíli předáváme výklad odbornému průvodci a obdivujeme se kráse historických strojů a šikovnosti i odvaze jejich tvůrců.

V 11 hodin přistává náš autokar před Letištěm Václava Havla v Praze. Účastníky čeká odbavení, přestup do okružního autobusu s výkladem odborného průvodce letištěm a zastávky na zajímavých místech, jako například hangár, kde se žáci seznamují s místností a činností leteckých mechaniků.

V 13:45 odjíždíme do Hradce Králové. Po malé obědové pauze směřujeme k poslednímu cíli, Planetáriu v Hradci Králové.  Seznamujeme se s hvězdnou oblohou a úžasným, ale pro člověka naprosto nepřístupným světem planet a jejich měsíců. Prohlídka končí v 18:30.

Přesouváme se zpět do autobusu, který již nabírá směr Turnov. Venku se již stmívá a žáci tradičně vyplňují dotazníky, kvízy a soutěží o cenu.

A když opět přistáváme v Turnově, pro nás maturantky končí etapa přípravy a realizace maturitní akce a začíná etapa jejího zpracování formou písemné práce. Vše vyvrcholí v květnu obhajobou před maturitní komisí.

Tereza Koubková

2023 10 09 OSE Ikar Gripeny

Upravit nastavení cookies