ePrivacy and GPDR Cookie Consent management by TermsFeed Privacy Generator

Obchodní akademie, Hotelová škola
a Střední odborná škola, Turnov

Rok se sešel s rokem a my jsme se 4. 4. 2024 opět vydali na soutěž v čepování piva do varnsdorfského pivovaru Kocour, kde se v příjemném prostředí uskutečnil šestý ročník soutěže juniorských barmanů a pivních specialistů Kocour Cup.

Junior Beer Competition se ve Varnsdorfu zúčastnilo 21 studentů ze šesti středních škol s gastronomickým zaměřením.

Soutěž by se nemohla uskutečnit bez podpory partnerů – pivovaru Kocour Varnsdorf s.r.o., společnosti Zanzibar s.r.o. a značek Mattoni 1873, Granini a Pepsico.

Účastníci soutěže pivních specialistů nejdříve absolvovali vědomostní test z oblasti výroby a servisu piva a poté čepovali a servírovali tři třetinková piva typu světlý ležák – Studentská desítka od pivovaru Kocour – stylem na hladinku z výčepního kohoutu Nostalgie do sklenice Tübinger. Kromě prokázaných vědomostí a techniky práce se hodnotila také komunikace a vystupování nebo příprava pracoviště.

Náš tým se skládal ze soutěžících oboru hotelnictví, kuchař-číšník a pivovarník-sladovník. Jmenovitě se soutěžního klání zúčastnili: Jan Drápalík, Jan Jiránek, Vojtěch Machačný, Nela Barešová a Natálie Dašková.

Všichni soutěžící svými chvályhodnými výkony vzorně reprezentovali naši školu. Nejlepší umístění získal Jan Drápalík – celkové 4. místo a Nela Barešová celkové 5. místo.

Vyučují odborných předmětů Mgr. Chvalová a Ing. Hnatajko, kteří žáky na soutěž připravovali a během ní je podporovali, všem děkují za vzornou reprezentaci naší školy.

2024 04 04 kocour cup

Upravit nastavení cookies