ePrivacy and GPDR Cookie Consent management by TermsFeed Privacy Generator

Obchodní akademie, Hotelová škola
a Střední odborná škola, Turnov

Školní rok se pomalu přehoupl do posledních měsíců a to je období, kdy žáci odcházejí na odborné praxe. Podle zaměření praktikují ve firmách, na úřadech, v gastronomii a v cestovním ruchu. Místo praxe si zajišťují žáci sami po konzultaci s učiteli odborných předmětů nebo jim praxi zařídí škola.

Většina žáků absolvuje tuto praxi v České republice, avšak i v letošním roce se škole podařilo nabídnout zájemcům zahraniční destinace. Jedná se o Rakousko a ostrov Kypr. Jak na Kypru, tak v Rakousku probíhá praxe žáků naší školy již několik let, pro letošní rok byly nabídnuty v Rakousku dvě nové destinace. Jedná se o zámecký hotel Rosenau poblíž Zwetlu  a Gasthof Zur Venus ve Willendorfu.

Obě destinace se nachází v Dolních Rakousích.

Do zámeckého hotelu Rosenau nastoupila v pátek 17.5. tři děvčata. Po příjezdu je uvítala osobně provozovatelka hotelu paní Monika, která je i s jejich rodiči a zástupci školy provedla celým hotelem, seznámila je s historií zámeckého hotelu a představila možnosti uplatnění. S děvčaty probrala náplň jejich práce, nabídla možnosti volnočasového využití. Neskrývala přesvědčení, že budou určitě hodně unavená, ale na druhou stranu se toho mohou mnoho naučit. Pracovat budou v kuchyni, v servisu, v úklidu, ale i na recepci. Sama paní Monika v hotelu pracuje, takže jim bude určitě velkou oporou. Po rozloučení s rodiči dostala děvčata první úkol naučit se jídelní a nápojový lístek, aby už v neděli věděla, co hostům nabízí.

Poté jsme se i my rozloučili, popřáli žákům i paní Gressl příjemně strávenou praxi a odjeli do druhé destinace, abychom se i zde osobně seznámili s provozovatelem a zázemím. Willendorf, kde se nachází Gasthof Zur Wenus, je malá vesnice v údolí Wachau, která se stala celosvětově známá, když zde byla v roce 1908 nalezena 30 000 let stará Venuše z Willendorfu.

Do Gasthofu Zur Venus přijeli v sobotu 18.5. dva žáci, kteří zde budou pracovat v kuchyni a v servisu. Zařízením nás osobně provedl provozovatel pan Christian. I on má zkušenosti s praktikanty, sám je absolventem hotelové školy a uvědomuje si, jak důležitá je motivace a podpora. Je přesvědčen, že se zde žáci mnoho naučí a že jejich pobyt bude pro obě strany obohacující. Ochotně nabídl svůj čas pro společné výlety nebo vyjížďky na kole. Vypadá to, že i Gasthof Zur Venus byla dobrá volba.

Všem držíme palce a věříme, že žáci na tuto zkušenost budou rádi vzpomínat.

2024 05 19 Rakousko

Upravit nastavení cookies