ePrivacy and GPDR Cookie Consent management by TermsFeed Privacy Generator

Obchodní akademie, Hotelová škola
a Střední odborná škola, Turnov

Učební obor jemný mechanik - optik je dnes velmi žádaný a o jeho absolventy je v současné době na trhu práce obrovský zájem. Obor je zaměřen na zpracování skla pro optické účely. Sklo je zajímavý materiál a optik v něm probouzí jeho kouzelné vlastnosti.

Žáci tohoto oboru se naučí opracovat sklo do podoby optických hranolů, brýlových čoček i jako komponenty do předmětů k dekoračním účelům. Osvojí si dovednosti, které využijí v další profesní praxi, jako jsou: přesnost, preciznost, důslednost a odpovědnost. Odborná výuka probíhá v nově vybavených učebnách praktické výuky pod vedením zkušených učitelů odborného výcviku.

Získané dovednosti uplatní absolventi hlavně v provozovnách oční optiky. Po absolvování závěrečných zkoušek a získání výučního listu dokážou poradit klientovi při výběru brýlových čoček a obrub, samostatně vyrobit korekční pomůcku dle lékařského předpisu a naprostou samozřejmostí je oprava a údržba brýlových obrub. Naši absolventi najdou uplatnění i ve firmách vyrábějících brýlové obruby a čočky.

V průběhu studia se žák může rozhodnout, na jakou profesní dráhu optika se vydá, a podle toho si ve třetím ročníku zvolí zaměření odborné praxe. Má na výběr mezi provozovnami oční optiky a firmami, které zpracovávají sklo, popř. jiné syntetické materiály. Práce v oboru jemný mechanik - optik pomáhá lidem ke zkvalitnění života. Tento obor je dobrým základem pro další studium optiky na středních a vyšších odborných školách.

Pro bližší informace pro uchazeče klikněte zde.

Upravit nastavení cookies